Dziewiąta kolejka sosnowickiej A klasy za nami. Pierwsza bez udziału Strażaka, co ma oczywiście związek z wycofaniem się Górnika Jaworzno. Jednak na sześciu boiskach jak najbardziej zmagano się z piłką. I przeciwnikami rzecz jasna. Zapraszamy na krótki zapis tego, czego doświadczyliśmy ubiegłej soboty.

W tej serii gier padło tylko szesnaście bramek. Mało jak na standardy tej ligi. Lider z Łagiszy po raz drugi z rzędu remisuje bezbramkowo. Tym razem na własnym obiekcie, z Zagłębiakiem Tucznawa. Po piętach depczą mu rezerwiści CKSu Czeladź, którzy w sobotę pewnie pokonali na wyjeździe KS Preczów i do czoła tabeli tracą zaledwie dwa punkty. A trzeba pamiętać, że rozegrali dwa mecze mniej od Łagiszy.

Tempa nie zwalniają Niwy Brudzowice. Przystopowali jedynie z liczbą strzelanych bramek. Zwyciężają bowiem 2:0 z Przemszą Okradzionów.

Wciąż bez jakiejkolwiek zdobyczy jest Iskra. W Psarach przegrywają minimalnie z Grodźcem 1:2.

W derbach Sosnowca lepszy Górnik z Zagórza wygrywający z Zewem Kazimierz 2:1. Natomiast Zagłębie Dąbrowa Górnicza dzieli się oczkami ze Źródłem Kromołów. W tym spotkaniu było 2:2.

Dziesiąta kolejka A klasy zaplanowana została na dwa dni. Co zatem przed nami? W sobotę o godzinie 13 RKS Grodziec podejmie Górnika Sosnowiec i będzie to starcie sąsiadów ze środka tabeli. Później, o 15:00 Zew Kazimierz zmierzy się z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza oraz Przemsza Okradzionów spotka się ze Strażakiem Nowa Wieś.

Drużyna Przemszy to od paru ładnych lat solidny aklasowiec plasujący się średnio w środkowych miejscach tabeli. Nie inaczej jest i w tym sezonie. Piłkarze z Okradzionowa zajmują ósmą pozycję z dorobkiem dwunastu punktów, na co mają wpływ cztery zwycięstwa i trzy porażki. Strażak, jak wszyscy dobrze wiemy, po wygranej z Iskrą Psary 26 sierpnia wciąż czeka na korzystny rezultat, jakim chociażby był remis. Małe boisko w Okradzionowie na pewno sprzyja grze obronnej i wyprowadzaniu kontrataków. Ale czy z tego skorzystamy? Na to pytanie będziemy się starać odpowiadać od godziny 15 w tę sobotę.

Wyżej wspominaliśmy o dziesiątej kolejce, która odbędzie się w ten weekend. Jest to oczywiście prawda, ale awansem, korzystając z pauzy przypisanej dwóm ekipom, rozegramy także o 15 w sobotę mecz pomiędzy Preczowem a Łagiszą (czternasta kolejka). Pół godziny później na boisko na Niwce wybiegnie miejscowy AKS i Źródło Kromołów. W niedzielę o 11:00 Zagłębiak Tucznawa ugości Iskrę Psary, natomiast CKS II Czeladź podejmie Niwy Brudzowice w hicie tej serii gier. Do zobaczenia na ligowych stadionach.