Poprzez Serie A ... 8/9

Totalna demolka przyczynkiem do wycofania się Górnika Jaworzno? Derby Będzina nierozstrzygnięte. Wysokie zwycięstwa Zagłębiaka, Przemszy i Źródła. Ponad połowa rundy jesiennej za nami. Zapraszamy na podsumowanie minionych wydarzeń na aklasowych boiskach. I, jak widać, nie tylko tam.

W poniedziałkowe przedpołudnie gruchnęła informacja o wycofaniu z rozgrywek Górnika Jaworzno. Być może pokłosiem tego była sobotnia porażka, uwaga!, aż 1:18 z Niwami Brudzowice. Co prawda oficjalnym powodem są kłopoty kadrowe, ale jedno nie wyklucza drugiego.

Kolejny raz wysoko przegrywa Strażak. Mecz w Tucznawie z miejscowym Zagłębiakiem właściwie rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, gdy gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem 4:0. Druga odsłona zmagań rozpoczyna się od trafienia Rafała Jabłońskiego, ale jak się później okazuje, jest to tylko gol honorowy. Zagłębiak ponadto w końcówce zdobywa jeszcze dwie bramki i spotkanie kończy się wynikiem 6:1.

Pierwsze w historii derby pomiędzy RKSem Grodziec a SKSem Łagisza kończą się bezbramkowym remisem. Że były twarde świadczy kontuzja, konkretnie złamana noga, zawodnika Łagiszy – Przemysława Wiśniewskiego.

Wciąż bez punktów jest Iskra. Tym razem piłkarze z Psar musieli uznać wyższość kolegom z Zewu Kazimierz. Na boisku w Ostrowach Górniczych było 3:1.

Po początkowym sennym starcie powoli budzie się Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Wyjazdowa wygrana z Niwką 2:1 to ich trzecie zwycięstwo z rzędu.

Na przeciwległym biegunie jest natomiast forma Górnika Sosnowiec. Zagórzanie przegrywają w Kromołowie ze Źródłem 0:4 i lądują na siódmej pozycji w tabeli.

Tuż nad nimi Przemsza Okradzionów, która w sobotę nie dała szans Preczowowi. W tym spotkaniu padł rezultat 5:1.

W środę poznaliśmy wszystkich półfinalistów Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Jedyny przedstawiciel A klasy – Zagłębiak Tucznawa odpada po meczu z Cyklonem Rogoźnik, ale zostawia po sobie całkiem dobre wrażenie. Choć zajmujący trzecią lokatę w okręgówce goście prowadzili już 3:0, to ambitni gospodarze strzelają dwa gole, a na dodatek mają dwie stuprocentowe okazje w końcówce. Rzutów karnych jednak nie było. Cyklon przechodzi do półfinału, gdzie zmierzy się z Unią Dąbrowa Górnicza.

Drużyna ze Strzemieszyc bowiem eliminuje z tych rozgrywek CKS Czeladź. Na taki stan rzeczy mogła mieć wpływ kontrowersyjna czerwona kartka pokazana na początku drugiej połowy dla zawodnika z Czeladzi. Niemniej Unia wygrywa pewnie 4:0.

Najwięcej emocji było w Będzinie. Długo zanosiło się na serię rzutów karnych. Lecz nadchodzi dziewięćdziesiąta trzecia minuta. Błąd w środku pola Sarmacji wykorzystują Jaworznianie, zagrywają na lewe skrzydło, później piłka trafia pod nogi Pawła Szołtysa i Szczakowianka rzutem na taśmę wygrywa 2:1. W kolejnej rundzie uda się do Sosnowca na spotkanie z rezerwami Zagłębia, które awans zapewniły sobie już tydzień wcześniej. Półfinały pucharu zostały zaplanowane na 18 października.

Brak Górnika Jaworzno powoduje, że dwa zespoły będą musiały pauzować w kolejce. W najbliższy weekend taki los spotkał Niwkę Sosnowiec i Strażaka Nowa Wieś. Poza tym normalnie do boju stanie dwanaście ekip, wszystkie w sobotę. Na dobry początek, w samo południe KS Preczów podejmie CKS II Czeladź. O godzinie 14 Niwy Brudzowice ugoszczą Przemszę Okradzionów. Zaś o 15:00 zagra cała reszta: SKS Łagisza vs Zagłębiak Tucznawa, Iskra Psary vs RKS Grodziec (to spotkanie z pewnymi podtekstami), Zagłębie Dąbrowa Górnicza vs Źródło Kromołów oraz nie pierwsze tej rundy derby Sosnowca – Górnik Sosnowiec vs Zew Kazimierz. Oczywiście zapraszamy na wszystkie aklasowe boiska.