Przełamanie Górnika Jaworzno. Druga szóstka z rzędu Niw. Oprócz tego w środę odrobiliśmy zaległości z sierpnia, a rezerwy Zagłębia Sosnowiec zostały pierwszym półfinalistą Pucharu Polski na szczeblu podokręgu. Zapraszamy na ostatni wrześniowy magazyn o najlepszej lidze świata.

Na sam początek spisu wydarzeń i wyników zaczniemy od lidera, bowiem nim wciąż pozostaje Łagisza po zwycięstwie u siebie z Zewem Kazimierz 2:0. Tyle samo punktów – dziewiętnaście, ale gorszy bilans bramkowy mają rezerwy CKSu Czeladź, które w niedzielę pokonały Niwkę Sosnowiec 4:1. Następnie w środę, w spotkaniu przełożonym z 30. sierpnia okazały się lepsze od Grodźca wygrywając 3:1.

Tempa nie zwalniają Niwy Brudzowice. Po ubiegłotygodniowym pogromie w Grodźcu ich sobotnie starcie również zakończyło się wynikiem 6:0. Ofiarą Zagłębiak Tucznawa. Nie było to jednak najwyższe zwycięstwo tej kolejki. Źródło Kromołów w Psarach rozbija Iskrę aż 8:1.

Nieoczekiwanie wysoko – 0:4 przegrywa na Zagórzu Górnik Sosnowiec z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza. Natomiast trzy gole wbija na Pinku Strażakowi RKS Grodziec nie tracąc przy tym żadnej bramki, choć okazje ku temu były dobre, a rezultat ten jest być może zasłużony, lecz ta potyczka wcale nie była taka jednostronna.

Pierwsze punkty wreszcie na koncie Górnika Jaworzno. I to od razu komplet, aczkolwiek wiele nie brakowało do pokaźnego odrobienia strat przez KS Preczów. Jaworznianie prowadzili w meczu już 5:1, a przed 70 minutą zrobiło się 5:4. Na więcej gospodarzy stać nie było. Beniaminek odbija się od dna tabeli.

Zagłębie II Sosnowiec melduje się w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Zadanie być może nie było z gatunku tych trudnych, ponieważ naprzeciw stanęły beklasowe rezerwy Sarmacji Będzin. Trzy ligi różnicy swoje zrobiły. Zagłębiacy wygrywają aż 9:0. Pozostałe pary ćwierćfinałowe swoje spotkania rozegrają 4. października.

Wrzesień zamykamy z przytupem. W sobotę odbędzie się wszystkie siedem meczów. O tej samej godzinie. O 16:00. AKS Niwka Sosnowiec podejmie Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Źródło Kromołów zagra z Górnikiem Sosnowiec. Iskra Psary spróbuje po raz pierwszy w tym sezonie zapunktować na boisku Zewu Kazimierz. W Grodźcu derby miasta Będzina – miejscowy RKS stanie na drodze lidera z Łagiszy. Ponadto Górnik Jaworzno zmierzy się z Niwami Brudzowice, Przemsza Okradzionów z Preczowem, a Zagłębiak Tucznawa ze Strażakiem Nowa Wieś.

Stadion w Tucznawie niewątpliwie nam leży. W XXI wieku wygrywaliśmy tam zawsze. Teraz podtrzymanie passy wydaje się chyba trudniejsze niż wcześniej. Zagłębiak, choć może nie widać tego zbytnio w tabeli, wzmocnił się zdecydowanie, jeśli chodzi o zeszły sezon. A i wiosną tego roku notował bardzo dobre wyniki. Strażak czeka na jakąkolwiek zdobycz już ponad miesiąc. Jak się przełamywać to właśnie tam, gdzie historia jest za nami? Pożyjemy, zobaczymy. Widzimy się już jutro o godzinie 16.