Poprzez Serie A ... 13

Chyba w sam raz przed przymrozkami udało się zakończyć rundę jesienną w sosnowieckiej A klasie. Wprawdzie pozostał jeszcze jeden zaległy mecz, ale dwanaście ekip już może w spokoju odpoczywać od ligowych zmagań.

Dłuższy niż zwykle piłkarski weekend rozpoczęto w piątek 11 listopada od potyczki w Ostrowach Górniczych. Mocno niespodziewanie gospodarz Zew Kazimierz zatrzymał lidera z Kromołowa. Remis 1:1 oznacza, że piłkarze z dzielnicy Sosnowca podzielili się punktami już po raz siódmy w tym sezonie – zdecydowanie najczęściej spośród reszty klubów. Źródło mimo to pozostaje na czele tabeli.

W sobotę, w derbach pomiędzy Górnikiem a Niwką Sosnowiec nie było większych emocji. Zwyciężyli wyżej sytuowani gospodarze 3:0 po golach Kacpra Hyli, Mateusza Wiatra i Łukasza Barana.

Tego samego dnia trzy punkty do tabeli dopisała Ostoja Żelisławice po wygranej z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza 3:2, Przemsza Okradzionów (2:1 z Zagłębiakiem Tucznawa) oraz Iskra Psary…

A zaczęło się tak pięknie dla Strażaka. Pierwsza minuta. Strzela Daniel Wieczorek. Piłka odbija się według sędziego od ręki zawodnika Iskry i mamy rzut karny, który pewnie wykorzystuje Adam Olszówka. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba długo czekać. Damian Smoła przy biernej postawie obrońców strzela z najbliższej odległości i mamy 1:1. Nie mija 10’ i Strażacy ponownie są na prowadzeniu. Daniel Wieczorek wykorzystuje podanie Kamila Miodka i pakuje piłkę do siatki. Wynik 1:2 utrzymuje się do końca pierwszej połowy. Druga odsłona to już wyraźna dominacja Iskry. Dwa strzelone gole to tak naprawdę najmniejszy wymiar kary. Strażak wraca do Nowej Wsi bez punktów po porażce 2:3.

W niedzielę rezerwy Przemszy Siewierz wzmocnione graczami z pierwszej drużyny wysoko pokonały KS Preczów 7:3 a Łazowianka Łazy podzieliła się oczkami z Łagiszą remisując 2:2.

To właściwie by było na tyle w tym roku w naszej popularnej Serie A. Zostało jednak do rozstrzygnięcia jedno spotkanie z drugiej kolejki. 28 sierpnia padało jak z cebra, toteż mecz Łazowianki Łazy z Preczowem został odwołany i przełożony na inny termin. Do powtórnej próby rozegrania tego starcia dojdzie jutro, 19 listopada o godzinie 13. Specjalnie piszemy o próbie, bo aura jest teraz taka, jaka jest.

Zobaczymy, co z tego wyniknie. Na podsumowanie rundy zmagań zapraszamy za tydzień, kiedy już wszystko będziemy wiedzieć.

PS Jak widać na zdjęciu nasze trybuny po ostatnim meczu też się powoli zwijają. Efekty przedstawimy w stosownym czasie.