Łagisza powoli odskakuje reszcie stawki. Za to ścisk w górnej połowie tabeli coraz większy. Nadszedł listopad, a to oznacza naprawdę schyłek rundy jesiennej w niskich ligach. Przed nami trzynasta kolejka, trzecia od końca tego roku.

Ostatni aklasowy weekend października rozpoczął się przedpołudniem równolegle w Grodźcu i Tucznawie. Gospodarze tychże starć radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Piłkarze z dzielnicy Będzina pokonali Źródło Kromołów 5:3, natomiast Zagłębiak przegrywa w derbach Dąbrowy Górniczej z Zagłębiem 1:3.

Wspomniane derby nie były jedynym takim wydarzeniem w tej serii gier. W sąsiednim Sosnowcu, konkretniej w Niwce również zmierzyły się drużyny mające swoje siedziby w tym samym mieście. I wynik był taki sam. Miejscowy AKS uległ Zewowi Kazimierz 1:3.

Jeszcze całkiem niedawno na lokalne emocje związane ze spotkaniami wokół jednej gminy można było liczyć w gminie Psary. Nawet pięć takich klubów potrafiło uczestniczyć w rozgrywkach jednej ligi. W tym momencie ostały się tylko dwa. I to na dodatek nie radzą sobie zbyt dobrze. Iskra w tę sobotę przegrywa jedenasty raz z rzędu, tym razem na wyjeździe z Przemszą Okradzionów 0:4 i oczywiście dalej jest bez punktów. KS Preczów po początkowym niezłym starcie odnosi piątą (nawet szóstą, licząc anulowany mecz z Górnikiem Jaworzno – przyp.) następującą po sobie porażkę. Aż 0:7 z Niwami Brudzowice.

Na sam koniec naszego tygodniowego podsumowania zostawiliśmy sobie prawdziwy hit. Wicelider CKS II Czeladź mierzył się w niedzielę z liderem – SKSem Łagisza. Większa determinacja wraz z umiejętnościami była po stronie gości, którzy zwyciężają 3:1 i nad drugimi w tabeli Niwami mają już siedem punktów przewagi. Trzeba jednak pamiętać, iż rozegrali dwa mecze więcej.

Trzynasta kolejka na pewno nie będzie pechowa dla Zagłębia Dąbrowa Górnicza i Łagiszy, albowiem oba te zespoły pauzują. Całą resztę będziemy mogli podziwiać na zielonych murawach. W sobotę o 13:30 Górnik Sosnowiec podejmie Przemszę Okradzionów. Pół godziny później rozpoczną się następne cztery potyczki: Niwy Brudzowice vs AKS Niwka Sosnowiec, Źródło Kromołów vs Zagłębiak Tucznawa, Zew Kazimierz vs RKS Grodziec oraz Strażak Nowa Wieś vs KS Preczów.

KS Preczów jest spadkobiercą tradycji znanej w regionie, występującej przez wiele sezonów na szczeblu czy to A czy B klasy – Błyskawicy. Piłka nożna w Preczowie miała oczywiście swoje wzloty, ale też i upadki. Świadczy o tym fakt, że klub był reaktywowany dwukrotnie. Co ciekawe swego czasu połączył się z Błękitnymi Sarnów, ale ta fuzja nie przetrwała zbyt długo, bo dokładnie jeden sezon.

Od 2016 roku, już pod nazwą KS Preczów i nowym starcie, po dwóch sezonach wywalcza awans do A klasy, w której gra do dziś. Dotychczas, uwzględniając czas po reaktywacji dwóch klubów, Strażak mierzył się z Preczowem ośmiokrotnie. Bilans jest korzystny dla Preczowian, którzy wygrali pięć meczów a dwa zakończyły się remisami. Aczkolwiek biorąc pod uwagę jedynie rozgrywki A klasy to obie ekipy wygrały po jeden mecz, dwa remisując. Szykuje się zatem wyrównany pojedynek, na który serdecznie zapraszamy.

W niedzielę kończymy trzynastą serię gier. O 11:00 Iskra Psary ugości rezerwy CKSu Czeladź.