Dwa bezbramkowe remisy w jeden kolejce. Pogrom w Kromołowie. Mecz żółtych i czerwonych kartek w Preczowie. Status quo w tabeli zachowane, ale już w najbliższą niedzielę czeka nas spotkanie na szczycie. Lider zagra z wiceliderem. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia oraz zapowiedź wydarzeń weekendu sosnowieckiej A klasy.

Naszą podróż po boiskach rozpoczynamy w Nowej Wsi, gdzie faworyzowane rezerwy CKSu pewnie pokonały Strażaka 5:1. Wynik tego starcia tak naprawdę rozstrzygnął się już w pierwszej połowie: trzy dośrodkowania w pole karne i goście strzelają trzy gole. Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana, nawet z lekką przewagą miejscowych. Nie zmienia to faktu, że Czeladzianie wywożą trzy cenne punkty.

Na zwycięską ścieżkę po serii remisów powraca SKS Łagisza, aczkolwiek wygrana 3:1 z Przemszą Okradzionów nie przyszła wcale łatwo. Oczywiście taki rezultat pozwala na zachowanie pozycji lidera rozgrywek.

Na podium po tej kolejce wskakuje Źródło Kromołów rozbijając na własnym terenie Zew Kazimierz 8:1. Osiem zdobytych bramek z takim rywalem tym bardziej wartościowe, bo Zew od dwóch sezonów słynie z małej liczby puszczanych goli.

Na nudę kibice nie mogli narzekać w Preczowie. Nie dość, że spotkanie gospodarzy z Niwką Sosnowiec było wyrównane to nie zabrakło też nerwów i – co za tym idzie – kartek. Bynajmniej nie były one tylko żółte, bo Preczowianie kończyli mecz w dziewiątkę, przegrywając na dodatek 2:3.

Bezbramkowy remis w niskich ligach zdarza się bardzo rzadko, a dwa takie wyniki w jednej kolejce to istny biały kruk. Bohaterami lub antybohaterami takich rozstrzygnięć drużyny Górnika Sosnowiec i Zagłębiaka Tucznawa oraz Zagłębia Dąbrowa Górnicza i RKSu Grodziec.

W ostatni weekend października odpoczną sobie ekipy Strażaka Nowa Wieś i Górnika Sosnowiec. Reszta nie będzie leniuchować. Oto, co przed nami.

W sobotę o godzinie 11 RKS Grodziec podejmie Źródło Kromołów a Zagłębiak Tucznawa w derbach miasta Zagłębie Dąbrowa Górnicza. O 14:00 AKS Niwka będzie rywalizować z Zewem Kazimierz, Przemsza Okradzionów z Iskrą Psary oraz KS Preczów z Niwami Brudzowice. Natomiast w niedzielę o 13:30 prawdziwy hit: CKS II Czeladź vs SKS Łagisza, czyli wicelider kontra lider. Szykują się wielkie emocje, pomimo braku meczu Strażaka.