Wielkie kontrowersje w Nowej Wsi. Szóste zwycięstwo z rzędu Niw. Osiem goli straconych przez Iskrę i Górnik. Zapraszamy na podsumowanie pierwszej listopadowej kolejki.

Mecz Strażaka z Preczowem był doskonałą okazją na naszą pierwszą punktową zdobycz od sierpnia. Rywal wydawał się jak najbardziej w zasięgu. Istotnie. Bardzo wyrównana pierwsza połowa kończy się naszym prowadzeniem 1:0 po golu Roberta Tomczyka. Od początku drugiej odsłony lepiej wyglądali goście. Ich nastawienie daje efekt. Ale właśnie, czy bramka wyrównująca powinna zostać uznana? Artur Zieliński wpada w naszego bramkarza Tomka Salę, a w konsekwencji piłka ląduje w siatce. Sędzia jest niewzruszony. Mamy 1:1. Kilka chwil później ten sam zawodnik znów wbiega w Tomka i po tym wydarzeniu konieczna jest zmiana bramkarza. Na plac gry wchodzi Błażej Siarkowski – debiutujący w naszych barwach. Brak pewnego punktu w bramce trochę podłamuje drużynę, choć do Błażeja nie można się w żaden sposób przyczepić. Preczów w 67 i w 69 minucie strzela kolejno na dwa i trzy do jednego. Strażaka niestety stać tylko na trafienie kontaktowe. W 78’ Kamil Majcherczyk popisuje się bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Preczów wygrywa na Pinku 3:2, ale echo dużych kontrowersji wciąż się odbija w Nowej Wsi.

Nasza porażka nie popsuła bynajmniej naszej pozycji w tabeli. Iskra Psary przegrywa z CKSem II Czeladź aż 1:8 i wciąż pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym w tym sezonie. Również osiem goli w meczu traci Górnik Sosnowiec, ale nie strzelając żadnego. Ich katem Przemsza Okradzionów.

Tempa nie zwalniają Niwy pokonując Niwkę 5:0. RKS Grodziec zwycięża na wyjeździe Zew Kazimierz 4:0, a Źródło Kromołów odprawia Zagłębiaka Tucznawa po wygranej 1:0 na własnym boisku.

Niby czternasta kolejka Klasy A Sosnowiec dopiero przed nami, jednakże dwa spotkania z tej serii gier zostały już rozegrane. 14 października KS Preczów uległ Łagiszy 0:5, natomiast we wtorek 7 listopada rezerwy CKSu Czeladź pokonały Górnik Sosnowiec 4:3, choć Zagórzanie prowadzili już 3:0. Tym samym Górnicy kończą już rundę jesienną. Aczkolwiek tylko na dworze. Uczestniczą oni bowiem w II lidze futsalu, w której są beniaminkiem – cały sezon zaplanowano na zimę.

W świąteczny weekend zagramy zatem na pięciu boiskach. Tak, pięciu, ponieważ awansem z piętnastej kolejki odbędą się derby gminy Psary: Iskra podejmie w niedzielę o godzinie 11 KS Preczów. Dzień wcześniej, w sobotę, też o 11:00 Niwka Sosnowiec ugości RKS Grodziec a Niwy Brudzowice Strażaka Nowa Wieś.

Niwy Brudzowice to spadkowicz z Ligi Okręgowej, który na tamtym szczeblu rozgrywek występował przez cztery sezony z rzędu. Naszego oficjalnego starcia próżno szukać w najnowszej historii. Po raz ostatni mierzyliśmy się ze sobą w sezonie 2010/2011, też w A klasie. I wtedy dwukrotnie górą byli goście. Najpierw w Brudzowicach wygrywał Strażak 3:1, w Nowej Wsi Niwy także 3:1. Była to wówczas jedyna porażka Strażaków w tamtym sezonie w drodze do okręgówki. Ponadto została zapamiętana również ze względu na pogodę. Mecz odbywał się 3 maja w opadach deszczu ze śniegiem i kałużach zalegających na boisku. Kto by wtedy pomyślał, że do następnego spotkania przyjdzie czekać ponad 12 lat i do innego narodowego święta? Zapraszamy do Brudzowic na godzinę 11. Na trybunach jest zadaszenie, więc na pewno nie zmokniecie.

W sobotę 11 listopada toczyć się będą jeszcze dwie inne aklasowe potyczki. O 13:30 Zagłębiak Tucznawa ugości Zew Kazimierz oraz Przemsza Okradzionów Zagłębie Dąbrowa Górnicza.