Podsumowanie września

Za oknami już pełnoprawna jesień a kartka kalendarza przestawiona na październik. Zatem jest to doskonały czas, aby zrobić sobie rozrachunek z naszych wrześniowych występów zahaczając jeszcze o ostatni sierpniowy weekend, bo właśnie wtedy wystartowała Klasa B Sosnowiec.

Drużyna seniorów Strażaka Nowa Wieś zainaugurowała sezon 30 sierpnia w Kromołowie. Zwycięstwo 4:1 z młodą drużyną Źródła było dobrym prognostykiem przed następnymi meczami. W drugiej kolejce wygrywamy po bardzo emocjonującym spotkaniu z rezerwami Gminy Psary 3:5. Ten wynik zdecydowanie rozbudził nasze oczekiwania. Wówczas znajdowaliśmy się na drugim miejscu w tabeli ustępując jedynie Sławkowowi gorszym bilansem bramek. Nadzieje były tym większe, gdyż, spoglądając na terminarz, w najbliższym czasie miały czekać nas „łatwiejsze” mecze. I tutaj musiało przyjść otrzeźwienie. Jeszcze przed pojedynkiem z rezerwami Przemszy pamiętaliśmy wcześniejszy sparing wygrany gładko 2:5. Już w lidze tak lekko nie było. Chłopaki z Siewierza postawiły na twardą, fizyczną grę i zaraz po przerwie przegrywaliśmy na Pinku już 0:2. Całe szczęście zdołaliśmy wrócić do meczu. Ostatecznie wyszarpujemy remis 2:2.

Piłka nożna zawsze uczy pokory i tego, że trzeba podchodzić z jednakowym nastawieniem do każdego przeciwnika. O lekceważeniu nie mogło być mowy w kolejnym pojedynku, z KS Giebło. Mieliśmy z nimi rachunki do wyrównania i pomimo faktu przystępowania do spotkania z nami z zerowym dorobkiem punktowym wiedzieliśmy, iż będzie to ciężki bój. Mocno fizyczny styl gry, jaki prezentują. Specyficzne małe, pochylone boisko. Wietrzna aura. To wszystko już niegdyś dało nam się we znaki. Nie inaczej było tym razem. Wprawdzie prowadziliśmy 2:0 i mieliśmy wiele okazji do podwyższenia wyniku, ale to goście złapali kontakt wykorzystując rzut karny i do końcowego gwizdka sędziego musieliśmy drżeć o korzystny rezultat.

Hipoteza o „łatwiejszych” meczach potwierdziła się jedynie w następnym spotkaniu domowym. W chłodne niedzielne popołudnie zdemolowaliśmy JSP Wartę Zawiercie 12:0. Te trzy punkty umocniły nas na drugim miejscu w tabeli. Ustępujemy jedynie UKSowi Sławków, który wciąż zachowuje komplet zwycięstw.

Tabela rozgrywek

Terminarz i dotychczasowe wyniki

Na tym Strażackie życie się jednak nie kończy. Dzień po seniorach, w poniedziałek 31 sierpnia, w 9-cio osobowym wydaniu piłki nożnej zadebiutowały nasze Młodziki. Dzieciaki rozegrały już pierwszą rundę rozgrywek V ligi okręgowej D2. Idzie im całkiem dobrze. Plasują się na piątej pozycji z niewielką stratą do wicelidera. Kibicujemy i czekamy na więcej.

Tabela młodzików

Terminarz młodzików wraz z rezultatami rozegranych meczów

Na tym nie koniec. Ostatniego dnia września do gry wkroczyli nasi najmłodsi piłkarze. Na sali w Mierzęcicach swój pierwszy trening odbyła dziewiątka sześcio i siedmiolatków. Grupa będzie ćwiczyć co tydzień pod okiem trenerów Mateusza i Damiana.

Strażak Otoczyć