Po rundzie jesiennej

Rozgrywki rundy jesiennej za nami. Zarówno seniorzy jak i młodziki zakończyli swoje ligowe zmagania na ten rok. Najwyższa pora na podsumowanie naszych występów.

Sosnowiecka Beklasa w tym sezonie liczy zaledwie 10 drużyn. Stąd ostatni mecz miał miejsce jeszcze w październiku. Ten miesiąc rozpoczęliśmy spotkaniem w Wysokiej z rezerwami Łazowianki Łazy. Wynik 3:0 dla Strażaka ustalony został już w pierwszej połowie, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Miodek oraz Adam Sobczyk, który pokonał bramkarza rywali dwukrotnie. Następnie doszło do prawdziwego blamażu. Zew Kazimierz obnażył wszystkie nasze słabości i zaaplikował nam na Pinku pięć goli. My potrafiliśmy odpowiedzieć tylko jedną piłką w sieci.

Z perspektywy czasu można stwierdzić, że ta dotkliwa porażka nam pomogła. W pojedynku na szczycie tabeli pokonujemy na wyjeździe UKS Sławków 2:1 tym samym zrównując się z nimi punktami, ale to właśnie Strażacy wskakują na fotel lidera (wygrany mecz bezpośredni – przyp.). Ważne okazały się wydarzenia z drugiej połowy, gdyż po pierwszej części ustępowaliśmy gospodarzom 1:0 i tym samym wirtualnie traciliśmy do nich już sześć oczek. Jak te 45 minut gry potrafi wszystko diametralnie odwrócić?

Na koniec przyszło nam się zmierzyć na własnym boisku z Niegowoniczkami. Pewne zwycięstwo 4:1 sprawiło, że całą piłkarską zimę spędzimy patrząc na pozostałych ligowych rywali z góry. Z naszych ustaleń wynika, iż ten mecz, rozgrywany, ze względu na wiadome wydarzenia, bez udziału publiczności był pierwszym takim w historii poczciwego Pinka. Całe szczęście „porządkowi” nie zawiedli i nasze trybuny nie świeciły pustkami a tylu jaskrawych kamizelek naprawdę dawno nie użyliśmy.

Tabela Klasy B

Wyniki seniorów

Zestawienie strzelców dla Strażaka

W Narodowe Święto Niepodległości, 11 listopada ligę zakończyły młodziki Strażaka Nowa Wieś. Ich dyspozycja i wyniki mile zaskoczyła zarówno trenerów, rodziców oraz wszystkich pozostałych członków klubu. Piąte miejsce w tabeli nie odzwierciedla w pełni potencjału dzieciaków, ponieważ bardzo dobre mecze przeplatały słabymi. Potrafiły zremisować ze zwycięzcą rozgrywek Akademią Sportu Wojkowice, po czym kolejno przegrać 0:5 z Zewem Kazimierz (ten Zew chyba Strażakom kompletnie nie leży). I tutaj jest zadanie dla trenerów Mateusza i Damiana by tę sinusoidalną formę przez zimę ustabilizować. Co istotne, należy zauważyć, że w drużynie mamy większość chłopaków z rocznika 2010, dwóch z 2011, a nawet, z 2012, czyli młodszych od górnego limitu dla rocznika 2009, dlatego tym bardziej brawa dla nich.