Liczby, fakty, statystyka

Sezon w szczególnie interesujących nas ligach dobiegł definitywnie końca. Do sosnowieckiej B klasy dołączyła Klasa A, której to zespoły w miniony weekend rozegrały ostatnią kolejkę. Awans do Ligi Okręgowej uzyskał CKS Czeladź, natomiast na ten moment do Serie B spadają: Promień Strzemieszyce Małe, KS Preczów i Jedność Strzyżowice. Jakiś czas temu istniało nawet zagrożenie degradacji pięciu ekip. Zmieniło się to po decyzji o rozszerzeniu „Okręgówki” z 16 do 18-stu zespołów w przyszłym sezonie.

Klasę B na A, jak wszyscy dobrze wiedzą, zamienia Strażak Nowa Wieś. Drugie w tabeli Źródło II Kromołów oraz trzeci Zew Kazimierz (zdobyli po tyle samo punktów; o kolejności zadecydował bilans bezpośrednich meczów) wyprzedziliśmy o 8 punktów. W całym sezonie piłka lądowała w bramce naszych rywali 87-krotnie (3 gole otrzymaliśmy po walkowerze z wycofanymi przed rundą wiosenną Niegowoniczkami), czyli strzelaliśmy średnio 5 bramek na mecz. Jest to zdecydowanie najlepszy wynik w lidze. Tymczasem najmniej razy dali się pokonać bramkarze Zewu – 19. My straciliśmy 26 goli (1,44 gola na mecz). Po drugiej stronie jest drużyna JSP Warty Zawiercie. Dali sobie wbić najwięcej, bo 109 goli. Strzelili też najmniej – 20.

Najwyższe zwycięstwo w Klasie B Sosnowiec sezonu 2020/2021 odnotował UKS Sławków. Na własnym boisku rozbił on Łazowiankę II Łazy 14:0. Kolejne rekordy bramkowe należą już do Strażaków. Najwyższa wyjazdowa wygrana (13:1 z JSP Wartą Zawiercie) oraz liczba dwucyfrowych zdobyczy strzeleckich, których połowa z sześciu w całych rozgrywkach należała do nas (jeszcze 12:0 i 11:0 na Pinku kolejno z JSP Wartą i Giebłem). Jak widać bardzo niewiele brakowało do najwyższego zwycięstwa w historii naszego klubu. W sezonie 2006/2007 i 2007/2008 dwukrotnie w Klasie A pokonywaliśmy u siebie MKS Porębę 13:0.

Pełny terminarz minionego sezonu wraz z wynikami

Królem strzelców naszej ligi, najbardziej prawdopodobnie, został Mateusz Majchrzak ze Sławkowa z dorobkiem 18 goli. Dla przypomnienia dał się nam we znaki w ostatnim meczu na Pinku, gdy przelobował naszego bramkarza z okolic 40 metra od bramki. Zaś najlepszym snajperem Strażaka okazał się Przemek Żygała. Nasz etatowy zmiennik pakował piłkę do siatki 12 razy, czyli, spoglądając na czas spędzony na boisku, trafiał co 35 minut z kawałkiem. Ponadto dwie cyferki z majątkiem bramek przy nazwisku zapisali: Rafał Strzelecki, Łukasz Juzoń i Kamil Miodek. Grający trener Strażaka jednakże najczęściej asystował i dzięki ostatnim podaniom zwyciężył w sumującej zdobycze klasyfikacji kanadyjskiej. Za to najbardziej wyeksploatowanym zawodnikiem naszej drużyny był kapitan – Mateusz Krzykawski. Do kompletu minut brakło mu zaledwie 26, a zadecydowała o tym zmiana w meczu z Giebłem. W sumie w barwach Strażaka Nowa Wieś w minionym sezonie wystąpiło 30 zawodników.

Rozgrywki młodzieżowe

Niecały tydzień po seniorach rozgrywki w tym sezonie zakończyły Młodziki. W dwóch ostatnich wyjazdowych meczach udało się dopisać do tabeli dwa punkty. Najpierw zremisowaliśmy 4:4 w Okradzionowie po dreszczowcu z miejscową Przemszą, gdzie już przegrywaliśmy 0:3 i w końcowym fragmencie spotkania 3:4. A potem 1:1 z Sarmacją Będzin. Ostatecznie dzieci kończą V ligę okręgową D2 na 6 miejscu.

Komplet wyników V LO D2