Autor:

Administrator Jeden

Utworzono:

14.05.2017

Wszyscy widzowie, którzy zdecydowali się obejrzeć derby Dąbrowy Górniczej pomiędzy KS Mydlice a LKS Tęczą II Błędów nie mogą być rozczarowani. Obejrzeli aż 10 goli! 8 przypadło naszym zawodnikom, 2 trafienia uzyskali natomiast goście. KS Mydlice pewnie rozprawił się z outsiderem rozgrywek.

Zawodnicy naszego Klubu od pierwszego gwizdka „usiedli” na połowie rywala, który rozpoczął mecz w 10 zawodników. Jeszcze w pierwszej połowie do składu dołączył 11. zawodnik, lecz KS Mydlice miał dziś dość łatwe zadanie do wykonania. Już w 10. minucie błąd bramkarza gości wykorzystał Maciek Żubrecki, który zmieścił piłkę do bramki z ostrego kąta. 8 minut później na samotny rajd z piłką zdecydował się Artur Piaszczyński, który trafił do siatki na krótki słupek. Bramka ta pozwoliła naszemu napastnikowi wyjść na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzeleckiej naszego Klubu. Z 9. trafieniami ma jednego gola więcej od Kacpra Sobierajskiego. Jeszcze przed przerwą zaliczyliśmy dwa trafienia za sprawą Artura Szastaka. „Szosti” strzelił dwie bramki w ciągu dwóch minut.

Po przerwie przebieg meczu wyglądał niemal identycznie jak w pierwszej połowie. W 49. minucie po dośrodkowaniu w głąb pola karnego błąd popełnił gracz Tęczy Emil Łaskawiec, którego niefortunna interwencja zakończyła się 5. golem dla KS Mydlice. Kilka minut po tym trafieniu Patryk Kura sfaulował we własnym polu karnym rywala, co zakończyło się przyznaniem gościom rzutu karnego. Na bramkę zamienił go Daniel Sierka. KS Mydlice szybko odpowiedział dwoma trafieniami. Najpierw podanie Patryka Misia wykorzystał Kamil Raczyński, a następnie Dawid Skrzypiec uderzył z powietrza dobrze odnajdując się w polu karnym, nie dając bramkarzowi szans na obronę.

W 73. minucie drugą bramkę zdobyła Tęcza II, by 8 minut później ją stracić za sprawą Patryka Misia, który ustanowił wynik meczu na 8:2.

Warto wspomnieć, że wynik ten to drugie najwyższe w historii Klubu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych (tuż za wygraną 9:0 z Koroną Rokitno Szlacheckie w sezonie 2014/2015). Ponadto mecz ten zapisze się jako spotkanie, w którym padło najwięcej goli podczas wygranej KS Mydlice.

Już za tydzień przed naszymi zawodnikami zdecydowanie trudniejsze wyzwanie. Czeka nas wyjazdowe starcie z MKS Ujejsce czyli aktualnym wiceliderem rozgrywek. 21 maja, 17:00, Ujejsce. Zapraszamy!