Poprzez Serie A ... 26

Łazowianka drugą po Ostoi drużyną, która wywalczyła sobie prawo startu w przyszłym sezonie Ligi Okręgowej Katowice – Sosnowiec. Strażak, pomimo braku zwycięstwa z Iskrą pozostaje w A klasie. Zapraszamy na opis końcowych rozstrzygnięć naszej ligi.

Przegląd wydarzeń ostatniej kolejki zaczynamy od derbów Sosnowca, gdyż odbyły się one już w piątek. Niwka ulega w nich Górnikowi 0:1, a ten wynik daje Zagórzanom trzecie miejsce w tabeli na finiszu rozgrywek.

Pozostałe mecze odbyły się w sobotę o godzinie 17. Oczy większości kibiców były skierowane na Łagiszę i bezpośredni pojedynek o okręgówkę gospodarzy z Łazowianką. Gościom z Łaz wystarczał remis, ale nie były oni minimalistyczni. Wygrywają 2:1 i do Łaz wracają opromienieni awansem.

Ciekawie przed tą serię gier było zarówno na górze, jak i dole tabeli. Z tym, że rywalizacja o utrzymanie przebiegała korespondencyjnie, w Nowej Wsi i Preczowie. Dzięki lokalnej piłce znamy rezultaty na żywo, dlatego nic się nie ukryje. Istotnie. Wiedząc, że Przemsza przegrywa do przerwy 0:6 presji większej nie było. My po pierwszych 45’ również przegrywaliśmy na Pinku z Iskrą 0:1, wystarczyło wyjść z szatni i powalczyć po prostu dla siebie. Na wyrównanie trzeba było trochę czekać. W 71 minucie centra Kamila Miodka odnajduje głowę Łukasz Juzonia i piłka ląduje w siatce. Psarzanie parę chwil później znów wychodzą na prowadzenie, ale praktycznie zaraz po tym zostaje podyktowany rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Iskry. Pewnym egzekutorem okazuje się nasz bramkarz – Kamil Majcherczyk, który jeszcze przed końcowym gwizdkiem ratuje remis, tym razem jedenastkę broniąc. 2:2 na koniec sezonu zadowoliło chyba każdą ze stron, bo w Preczowie wielkiego powrotu nie było. Ostatecznie gospodarze wygrywają z Siewierzanami 7:3.

Dziesięć bramek w meczu to najwięcej, ile można było zobaczyć poprzedniej soboty. Jednak 4:3 Zagłębia Dąbrowa Górnicza z Ostoją Żelisławice, 3:3 Zagłębiaka Tucznawa z Przemszą Okradzionów i 6:0 Źródła Kromołów z Zewem Kazimierz też nie do pogardzenia.

Taką kanonadą i wesołym, praktycznie wakacyjnym futbolem, kończą się rozgrywki A klasy Sosnowiec w sezonie 2022/2023. Na dokładniejsze podsumowanie przyjdzie czas. Z początkiem lipca powinno być wszystko wiadomo odnośnie składów poszczególnych lig. I właśnie wtedy odezwiemy się ponownie.

Strażak otoczyć!