Poprzez Serie A. Ligowy maraton

Doczekaliśmy się. Sosnowiecka A klasa ruszyła, a na dobry początek raczyła nas wieloma bramkami – ponad 5,5 na mecz. Zaliczani do przedsezonowych faworytów do awansu nie zawiedli, pewnie wygrywając swoje spotkania. Co konkretnie wydarzyło się minionego weekendu? O tym w naszym przeglądzie.

Zaczynamy od spadkowiczów, bo to oni powinni z zasady wydawać się kandydatami do walki o główne cele. RKS Grodziec pokonuje na wyjeździe beniaminka – Górnik Jaworzno 2:0, strzelając oba gole jeszcze w pierwszej połowie. Natomiast Niwy w Brudzowicach wygrywają z Iskrą Psary 5:1.

Na Pinek przyjechała także mocna Łagisza, która nie pozostawiła żadnych szans Strażakowi. Choć, trzeba przyznać, że do przerwy na uzupełnienie płynów w drugiej połowie wciąż utrzymywał się wynik 0:1. Jednak zaraz po tym „maszyna” ruszyła. Sprawę biorą w swoje ręce zmiennicy, zdobywając każdą z czterech pozostałych bramek. 5:0 dla gości i to oni zostają pierwszym liderem.

Najbardziej wyrównane spotkanie mieliśmy okazję oglądać w Tucznawie. Miejscowy Zagłębiak Prowadził już 4:1 z Niwką, ale w końcówce dał sobie wbić dwa gole. Na całe szczęście dla nich na więcej sobie nie pozwolił.

Górnik Sosnowiec to drużyna, która w zeszłym sezonie dosyć niespodziewanie uplasowała się na najniższym stopniu podium ligowych rozgrywek. Jednak w środowisku dało się słyszeć głosy, że w tym tak dobrze nie będzie. Potyczka z Preczowem wydawała się więc nie mieć faworyta. Niemniej Zagórzanie wywożą do siebie trzy punkty po zwycięstwie 4:2.

Wszystkie wyżej wymienione starcia miały miejsce w sobotę. Pora przejść do niedzielnych wydarzeń, bo tego dnia zaprezentowały się jeszcze cztery ekipy. Przypominamy, że A klasa liczy piętnaście zespołów, dlatego ktoś musiał pauzować. Było to Zagłębie Dąbrowa Górnicza.

Przed południem CKS II Czeladź, czyli kolejny z beniaminków stanął na drodze Źródła Kromołów. Rezerwiści w tym meczu okazują się lepsi. Ogrywają drużynę z dzielnicy Zawiercia 5:2.

Pierwszą serię gier kończyliśmy w Okradzionowie, gdzie Przemsza podejmowała Zew Kazimierz. Gospodarze dosyć szybko osiągnęli dwubramkową przewagę, na dodatek nie pozwalając na zbyt wiele swoim rywalom. Ale piłka nożna ma to do siebie, że czasami nie trzeba dobrze grać by odnieść korzystny rezultat. Goście łapią kontakt zaraz przed przerwą wykorzystując rzut rożny. Po zmianie stron tym razem pomocny okazuje się wrzut z autu. I mamy 2:2. Przemsza jednak otrząsa się, wbija Zewowi dwa gole, a nie traci żadnego. Całkiem ciekawe spotkanie kończy się więc ich wygraną 4:2.

Okres wakacyjny zmierza powoli do końca. Tymczasem dla naszych ligowców oznacza on więcej wysiłku. Po drugiej, tradycyjnej weekendowej kolejce zagramy w środę 30. sierpnia. Zanim do tego dojdzie zobaczmy, co czeka nas od jutra, od soboty.

Najpierw o godzinie 11 rozpocznie się mecz pomiędzy RKSem Grodziec a Przemszą Okradzionów. Następnie o 17:00 Niwka Sosnowiec podejmie Łagiszę, Zagłębie Dąbrowa Górnicza – Preczów, Zew Kazimierz – CKS II Czeladź, Zagłębiak Tucznawa Górnika Jaworzno oraz Iskra Psary Strażaka Nowa Wieś.

W obu drużynach zaszły chyba największe zmiany, jeśli chodzi o kadry w stosunku do poprzedniego sezonu. W obu zmienili się trenerzy. I też obie wskazuje się jako te, które nie unikną walki o utrzymanie. Czy to prawda, się okaże. Ale choćby z tego powodu zajrzeć w sobotę na boisko do Psar, bo szykuje się wyrównane spotkanie i być może jego wynik będzie znamienny na koniec sezonu.

W niedzielę również o 17:00 zamykamy drugą kolejkę. Górnik Sosnowiec zmierzy się wtedy z Niwami Brudzowice.

Dwa dni przerwy i znów trzeba wybiegać na boisko. Tym razem, w środę odbędzie się sześć nie siedem meczów, ponieważ starcie pomiędzy rezerwami CKSu Czeladź a Grodźcem przełożone zostało na 20 września. Tak więc 30. sierpnia o godzinie 17:00 będziemy mogli ujrzeć takie oto potyczki: Górnik Jaworzno vs Niwka Sosnowiec, Przemsza Okradzionów vs Zagłębiak Tucznawa, KS Preczów vs Źródło Kromołów, SKS Łagisza vs Iskra Psary, Strażak Nowa Wieś vs Górnik Sosnowiec. Godzinę później rozpocznie się spotkanie Niw Brudzowice z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza.

Kolejny nasz magazyn tradycyjnie za tydzień w piątek. Wtedy będziemy już trochę więcej wiedzieć na temat dyspozycji naszych ligowych drużyn i tego, na co ich stać w tym sezonie. Tymczasem do zobaczenia na lokalnych boiskach.