Poprzez Serie A ... 6/7

Pogrom w Łazach. Kanonada w Okradzionowie. Kalendarzowa jesień dołączyła do tej piłkarskiej, a więc wkraczamy w decydującą fazę pierwszej rundy rozgrywek A klasy.

Mecz Strażaka z Preczowem można było obwołać spotkaniem o sześć punktów. Dwie ekipy znajdowały się w dolnej połowie tabeli. Na Pinku oczekiwano twardego, wyrównanego starcia. Istotnie tak było, ale na końcowy wynik wpłynęła jedna sytuacja. Już w 15 minucie Michał Filipek opuszcza boisko wskutek otrzymania dwóch żółtych kartek. Jeśli do tego momentu to gospodarze wydawali się prowadzić grę, tak od teraz zmuszeni zostali do obrony. A ta, zwłaszcza w pierwszej połowie, wyglądała czasem na rozpaczliwą. Do przerwy z bezbramkowym remisem nie udało się dotrwać. W 38’ Sebastian Złocki strzałem głową pokonuje Damiana Sowę. Zaraz po wyjściu z szatni goście podwyższają prowadzenie za sprawą Kacpra Ziółkowskiego. Strażacy się nie poddają i w 57 minucie łapią kontakt. Bramkę zdobywa Daniel Wieczorek. Szanse na doprowadzenie do remisu były. Próbował między innymi Łukasz Juzoń, ale Preczowianie nie dali się zaskoczyć. Co więcej, w ostatniej minucie Marcel Ganda trafia na 3:1. Wynik na 2:3 ustalił już w doliczonym czasie gry Wieczorek, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kamilu Miodku.

Iskra Psary najwyraźniej wreszcie znalazła sposób na punktowanie. Drugi z rzędu komplet oczek zainkasowała po wygranej 2:1 z Zewem Kazimierz.

Z meczu Niwki Sosnowiec już tradycyjnie dostępny jest skrót, więc możemy zobaczyć, co się tam działo. Tym razem biało-zieloni mierzyli się u siebie z Ostoją Żelisławice.

Nie wiedzie się ostatnio piłkarzom rezerw Przemszy Siewierz. Minionej soboty przegrywają oni bowiem w Łazach z Łazowianką 1:9. W trzech ostatnich spotkaniach Siewierzanie stracili aż dwadzieścia goli, strzelając zaledwie dwa i dalej okupują sam dół ligowej tabeli.

„Symetrycznie” natomiast wygląda sytuacja, gdy porównamy ze sobą niedawnych boiskowych rywali – Zagłębiaka Tucznawa i Źródło Kromołów. Na murawie lepsi okazali się goście. Zwyciężyli 3:0 i teraz są na drugim miejscu. Tucznawa na przedostatnim. Wydarzenia z dzielnicy Dąbrowy Górniczej okiem naszego lokalnego youtubera oczywiście dostępne i zamieszczamy je poniżej.

Łagisza wciąż bez żadnych strat punktowych w tym sezonie. Choć przeciwników mieli wcale nie łatwych, SKSiacy wygrywają u siebie 3:1 z Zagłębiem Dąbrowa Górnicza.

Na koniec przeglądu poprzedniego weekendu zostawiliśmy sobie prawdziwe grzmoty. I to z obu stron, bo Przemsza Okradzionów z Górnikiem Sosnowiec zaaplikowali sobie nawzajem dziewięć goli. Trzy strzelili gospodarze, sześć Zagórzanie.

Za nami także ćwierćfinały sosnowieckiego Pucharu Polski. We wszystkich spotkaniach górą byli goście, a to oznacza, że obyło się bez niespodzianek. W półfinale mamy trzech czwartoligowców: Wartę Zawiercie, Unię Dąbrowa Górnicza i Szczakowiankę Jaworzno oraz okręgówkowego rodzynka – Sarmację Będzin, która ten awans wywalczyła już tydzień wcześniej.

Siódma kolejka została zaplanowana na sobotę i niedzielę. Na wszystkich boiskach spotkania rozpoczną się o godzinie 15. Preczów postara się urwać pierwsze punkty Łagiszy, Przemsza II Siewierz przełamania szukać będzie z Iskrą Psary, Górnik Sosnowiec zagra z Zagłębiakiem Tucznawa a Ostoja Żelisławice z Łazowianką Łazy. Przed chwilą wymienione potyczki odbędą się w sobotę. Też tego samego dnia Źródło Kromołów podejmie Strażaka Nowa Wieś.

Nasi najbliżsi przeciwnicy to spadkowicz z Ligi Okręgowej. W tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze. Zanotowali pięć zwycięstw i jeden remis. Szukając poprzednich starć pomiędzy obiema ekipami musimy cofnąć się aż do sezonu 2010/2011. Wtedy to właśnie losy Źródła i Strażaka się rozminęły. Strażacy awansowali do Okręgówki, pokonując m.in. po drodze Kromołowian 9:0 na wyjeździe i 6:2 u siebie, a piłkarze z dzielnicy Zawiercia spadli do B klasy. Natomiast na boisku w Kromołowie rozpoczął się nasz mistrzowski marsz do A klasy. 30 sierpnia 2020 roku wygraliśmy z rezerwami Źródła 4:1. Ciąg dalszy doskonale znamy. Przypominamy, że pierwszy gwizdek sędziego jest przewidziany na 15:00 w sobotę.

W niedzielę kończymy siódmą serię gier. Zagłębie Dąbrowa Górnicza w interesująco zapowiadającym się meczu zagra z Niwką Sosnowiec a Zew Kazimierz ugości Przemszę Okradzionów.