Autor:

Administrator Jeden

Utworzono:

01.05.2018

Przed meczem liczyliśmy się z tym, że starcie z liderem będzie dla nas bardzo wymagającym wyzwaniem, ale także pewnego rodzaju wyznacznikiem, w jakim miejscu się znajdujemy i jak daleko nam jeszcze do celu, jakim w dłuższej perspektywie jest niewątpliwie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Od pierwszych minut graliśmy odważną piłkę i mimo, że to gospodarze w większości prowadzili grę to niejednokrotnie „kąsaliśmy” bramkę rywali.

KS Preczów w pierwszych 25 minutach „ukąsił” nas jednak bardziej zdobywając trzy szybkie gole. Wiele drużyn w takim momencie mogłoby się załamać, lecz my odpowiedzieliśmy dwoma trafieniami jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw 38. minucie Mariusz Drążkiewicz najlepiej odnalazł się w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego (Mario chwilę wcześniej pojawił się na murawie), a następnie znakomitą indywidualną akcją popisał się Sylwek Włodarski, po którego „centrostrzale” piłkę do bramki wepchnął Bartek Milik. Dla Mariusza to premierowe trafienie dla KS Mydlice, Bartek natomiast trafił po raz drugi.

Druga połowa nie przyniosła bramek, ale emocji kibicom na trybunach na pewno. Gdyby doskonałe sytuacje podbramkowe m.in. Rafała Jabłońskiego czy Mateusza Ślęzaka zakończyły się bramkami, kto wie jak przebiegłby mecz do końcowego gwizdka. Świetna postawa Olka Klymova i trójki obrońców nie pozwoliła również na zdobycie gola przez gospodarzy i ostatecznie mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem gospodarzy 3:2, którzy w ten sposób prawdopodobnie zapewnili sobie awans do klasy A.

Być może jesteśmy trochę zawiedzeni postawą sędziów liniowych, którzy widzieli niemożliwe pozycje spalone, lecz abstrahując od czynników, na które nie mamy wpływu, możemy wyciągnąć wnioski, które mówią, że od pierwszego meczu ligowego (choć wówczas wygranego), zrobiliśmy wielki progres, jeśli chodzi o grę zespołową. To cieszy.

Przed nami zwiększona intensywność meczów. Najpierw w środę w ramach 23. Kolejki podejmiemy Unię II Dąbrowa Górnicza. Wyjątkowo, w roli gospodarza, zagramy na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Sportowej 1 w Strzemieszycach. Początek meczu o 17:30. Następnie, w sobotę, jedziemy do Wysokiej.
Multimedia z meczu z KS Preczów (i nie tylko) już wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage oraz strony internetowej. MYDLICE!