Mydlice Dąbrowa Górnicza Gospodarze

Krzysztof Masłowski Trener

Administrator Jeden

03.05.2017

Nasz Zespół zdecydowanie wszedł na właściwe tory. Po zwycięstwach nad Łazowianką II Łazy i KS Wysoka pokonaliśmy po ciężkim meczu samodzielnego lidera PATRICK B Klasy– LKS Iskrę Psary.

KS Mydlice rozpoczął mecz od mocnego uderzenia. Już w 9. minucie fantastyczną dwójkową akcję przeprowadzili Artur Piaszczyński i Patryk Miś. Ten pierwszy po otrzymaniu piłki w polu karnym huknął pod poprzeczkę nie dając bramkarzowi gości szans. Akcja ta zdecydowanie pokazała nam drogę, którą musimy podążać, aby zdobyć w tym starciu punkty. Do końca pierwszej połowy mecz był mocno wyrównany, momentalnie na korzyść Iskry, jednak nasi defensorzy raz po raz odpierali ataki na bramkę Michała Burzawy. Po jednym rzutów rożnych uratowała nas też poprzeczka.

Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do 50. minuty, kiedy Artur Piaszczyński wypuścił w wolną przestrzeń naszego wysokiego skrzydłowego Macieja Żubreckiego. Maciek w swoim stylu oddał mocny strzał po ziemi, ponownie zmuszając bramkarza Iskry Krystiana Mańkę do kapitulacji.

Znając siłę drużyny z Psar nie mogliśmy pozwolić sobie na jakiekolwiek chwile dekoncentracji spowodowane korzystnym rezultatem. Iskra czasem bardziej, czasem mniej groźnie, ale nieustannie dążyła do zdobycia bramki. Sztuka ta udała im się w 56. minucie, a drugi cios nasz zespół otrzymał w 71. minucie. Wtedy mecz zaczął się od nowa. Na szczęście nasi chłopcy bardzo szybko pokazali, że zasłużyliśmy na zwycięstwo. W 76. minucie w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym przytomnie odnalazł się Kamil Raczyński, który zdołał podać do kapitana KS Mydlice Dawida Skrzypca. Ten, mimo rozpaczliwych interwencji obrońców, strzelił dla naszej drużyny trzecią bramkę. Jak się okazało – zwycięską.

Do ostatnich minut meczu mecz był wyrównany, a zawodnicy KS Mydlice utrzymywali emocje na wodzy. Od momentu końcowego gwizdka graczom z Dąbrowy Górniczej pozostał szał radości na boisku oraz w szatni.

Dla KS Mydlice był to trzeci zwycięski pojedynek z rzędu. Cieszy o tyle, że oprócz naszej drużyny LKS Iskrę Psary w tym sezonie pokonał jedynie KS Preczów. Ponadto była to pierwsza wygrana KS Mydlice nad drużyną z Psar w historii bezpośrednich pojedynków. Już w najbliższą sobotę - 6 maja odbędzie się kolejny mecz naszego Klubu. Tym razem zmierzymy się na wyjeździe z KS Góra Siewierska. Serdecznie zapraszamy!

Brawo Mydlice!