Autor:

Administrator Jeden

Utworzono:

21.08.2016

KS Mydlice rozpoczęło zmagania ligowe w sezonie 2016/2017. Nasi zawodnicy mierzyli się ze Strażakiem Nowa Wieś. Po bardzo emocjonującym meczu zremisowaliśmy 1:1.

Nasi zawodnicy odważnie rozpoczęli mecz. Graliśmy wysoko, nie narażając debiutującego dziś bramkarza Karola Magierę na wiele niebezpieczeństw. Po kilku groźnych akcjach strzał oddał Artur Piaszczyński. Bramkarz poradził sobie z tym strzałem, w przypadku dobitki Patryka Flaka był już jednak bezradny. Niestety, sędzia liniowy dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Jeszcze przed przerwą Strażak mógł objąć prowadzenie, lecz Karol Magiera zasłonił swoim ciałem niemal całą bramkę.

Po przerwie na boisku zapanował chaos, a zawodnicy obu drużyn mieli problem ze skonstruowaniem poprawnej akcji. Po jednej z takich chaotycznych wymian podań w drużynie rywali, skrzydłowy dośrodkował piłkę w pole karne. Do piłki jako pierwszy dopadł Tomasz Tarasek, który niefortunnie skierował ją do własnej bramki. Naszych zawodników zmotywowało to jednak to znacznie lepszej gry. Szanse do zdobycia gola mieli między innymi Kacper Sobierajski, Dawid Skrzypiec czy Artur Piaszczyński. W 79 minucie nadzialiśmy się na kontrę, po której zawodnik gości wyszedł sam na sam z bramkarzem. W pogoń za przeciwnikiem ruszył Marcin Stanicki, który musiał ratować drużynę faulem. Był on niestety na wagę czerwonej kartki.

Mimo kilku kłód rzuconych pod nogi, zawodnicy KS Mydlice byli nieustępliwi. W 89 minucie do piłki dopadł Kacper Sobierajski, który w swoim stylu oddał strzał na 17 metrze. Piłka poszybowała w samo okienko bramki, po drodze odbijając się od słupka. Jedyne, co bramkarz gości mógł zrobić w tej sytuacji to pogratulować perfekcyjnie wykonanego strzału.

Ostatecznie KS Mydlice zremisował w inauguracyjnym meczu ligowym ze Strażakiem Nowa Wieś 1:1. Po raz pierwszy w dwuletniej historii Klubu udało nam się nie przegrać meczu otwarcia. W barwach KS Mydlice debiuty w oficjalnym meczu zaliczyli Kamil Krzywdziński, Sebastian Ferrah i wspomniany już Karol Magiera. Każdy z nich może być dziś zadowolony ze swojej postawy.

Najbliższy mecz zagramy 28 sierpnia z KS Giebło na wyjeździe. 4 września natomiast zagramy na Konopnickiej derby Dąbrowy Górniczej z reaktywowanym RKS Dąbrowa Górnicza. Zapraszamy na nasze mecze!